Spoločnosť GWM pickup prekročila v globálnom predaji 2 milióny kusov

Pickup je prvým typom vozidla vyrobeným spoločnosťou GWM a podľa oficiálnych štatistík spoločnosť GWM pickup už mnoho rokov zaznamenáva rýchly rast predaja. Jeho svetový predaj v roku 2019 predstavoval 148 830 kusov, čo je medziročný nárast o 7,85 %. V roku 2020 tento predaj medziročne vzrástol o 51,2 % na 225 000 kusov. V predaji jednotlivých modelov na svetovom trhu pickupov sa stali tromi najlepšími najmä vozidlá GWM POER, Wingle 5 a Wingle 7. Spoločnosť GWM pickup tento rok predala 187 000 kusov len za tri štvrťroky a najmä GWM POER sa predalo viac ako 10 000 kusov za 16 po sebe nasledujúcich mesiacov.

Spoločnosť GWM pickup získala široké uznanie od mnohých medzinárodných automobilových médií, čo je dôležitý dôvod jej rastu predaja. Počas odbornej testovacej jazdy v teréne v Rusku sa miestny odborný automobilový kanál Auto.ru vyjadril, že spoločnosť GWM pickup je lepšia ako iné značky v kvalite jazdy, vynikajúcej ovládateľnosti a výkone v teréne. Bakkie & Truck, autoritatívny juhoafrický automobilový časopis, ohodnotil pickup od spoločnosti GWM ako jeden z „3 najlepších pickupov na svete” spolu s ďalšími veľkými značkami pickupov. Spoločnosť Driven, vedúce automobilové médium na Novom Zélande, vyhodnotilo túto značku ako „jednu zo zberateľsky najzaujímavejších modelov v budúcnosti”.

Na globálnom trhu zákazníci ocenili mnoho modelov spoločnosti GWM pickup za ich vynikajúci výkon, čím položili pevný základ pre predaj viac ako dvoch miliónov kusov. Ruský zákazník Burtsev bol veľmi spokojný s Wingle 7 pre jeho vynikajúcu nosnosť a spoľahlivosť. „Wingle 7 zahrniem do môjho nákupného zoznamu,” povedal. Po uvedení na trh na Blízkom východe vozidlo GWM POER vysoko ocenil bahrajnský pretekár Salah za jeho jazdný komfort a ovládateľnosť. „Vozidlo GWM POER je schopné prekonať špeciálne podmienky na cestách a je praktickou voľbou pre rodinné výlety a nákupy,” povedal s úsmevom.

Od októbra 2021 predala spoločnosť GWM pickup viac ako 20 000 kusov počas 14 po sebe nasledujúcich mesiacov. V novembri táto značka uviedla na výstave Auto Guangzhou 2021 niekoľko nových modelov, vrátane vozidiel Jingang POER, koncepčného modelu super pickupu, a Heidan, čím vydláždila cestu pre ďalšie zlepšenie globálneho predaja v budúcnosti.

Čo sa týka budúcich očakávaní, Zhang Haobao, generálny riaditeľ spoločnosti GWM pickup, povedal: „Do roku 2025 dosiahne GWM pickup ročný predaj viac ako 500 000 kusov a bude patriť medzi tri najlepšie globálne predaje pickupov.”

Video – https://mma.prnewswire.com/media/1701943/GWM.mp4

SOURCE GWM

WHAT TO READ NEXT...
Tonga: EU channels emergency assistance

[unable to retrieve full-text content] European Commission Press release Brussels, 22 Jan 2022 Following a request for assistance, the EU is channelling aid to Tonga