CCTV+: Vědci: Čínská socialistická demokracie se zaměřuje na zlepšení lidských životů

Roland Boer, profesor Školy marxismu na Dalian University of Technology, poukázal na to, že mezi demokratickými formami musí existovat relativní nadřazenost; proto je nutné zvolit takovou formu demokracie, která nejlépe odpovídá podmínkám daného místa.

“Socialistická demokracie je autentičtější, dokonalejší formou demokracie. Je velmi povzbudivé vidět, že se Čína nachází v procesu globální reformy demokracie na socialismus, který je samozřejmě mnohem demokratičtější než kapitalismus,” prohlásil.

“Čína má politický systém, který není definován formou nebo procesy, ale skutečnými výsledky, tedy zlepšením reálného života lidí. Je totiž socialistickou zemí. Čínská ekonomika může být podřízena vládě lidu, což kapitalistický systém ovládání ekonomiky soukromým vlastnictvím vylučuje,” uvedl vědec John Ross, bývalý ředitel Katedry hospodářské a obchodní politiky v Londýně.

Řada vědců zdůraznila, že způsobů dosažení demokracie existuje mnoho, ale všechny směřují k realizaci společných hodnot celého lidstva a k tomu, aby demokracie postupovala kupředu. Jelikož se tedy demokracie neřídí žádnými univerzálními standardy, není vhodné začleňovat západní demokracii do všech politických systémů.

Odkaz: https://youtu.be/_iUorF_z3pQ

Video – https://www.youtube.com/watch?v=_iUorF_z3pQ

SOURCE CCTV+

WHAT TO READ NEXT...
Tonga: EU channels emergency assistance

[unable to retrieve full-text content] European Commission Press release Brussels, 22 Jan 2022 Following a request for assistance, the EU is channelling aid to Tonga